top of page
Search

Izstāde "Ar Purvīša acīm"

Par godu Ogres novadnieka, ainavu gleznotāja Vilhelma Kārļa Purvīša jubilejas gadam, godinot mākslinieku viņa 150 gadu jubilejā, Ogres Mūzikas un mākslas skola izsludināja jauno mākslinieku konkursu “Ar Purvīša acīm”. Konkursa mērķis bija aktualizēt V. Purvīša lomu Latvijas tēlotājmākslas vēsturē un attīstībā, kā arī rosināt interesi par mākslinieka radošo mantojumu. Dalībnieku uzdevums bija izvēlēties kādu Purvīša reprodukciju, iedziļināties tajā un radīt savu radošu interpretāciju. Konkursā kopumā piedalījās 312 dalībnieki no 43 Latvijas Mākslas skolām. Ņemot vērā iesūtīto darbu apjomu, izstāde tika sadalīta divās daļās - OMMS Mākslas Izstāžu zālē un ONKC. Šajā izstādē iespējams apskatīt dalībnieku darbus dažādās tehnikās un vērot, cik atšķirīgi audzēkņi ir uztvēruši Purvīša daiļradi. Izstādē apskatāmi arī Ogres tehnikuma audzēkņu darbi no izstādes "Te Purvītis".


Izstāde apskatāma darba dienās līdz 14. oktobrim no plkst. 10:00 - 19:00. Lai apskatītu otru izstādes daļu Ogres novada Kultūras centrā, nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz tālr. 27784375.


29. septembrī, plkst. 17:00 notiks arī konkursa "Ar Purvīša acīm" laureātu un atzinību ieguvušo audzēkņu apbalvošana.Comments


bottom of page