top of page
Search

Koncerts “Veltījums mūzām”

Ar poēziju apvītais mūzas tēls radies gadu tūkstošus pirms mums, bet jautājumi – kas ir mūza un kā piesaukt šo iedvesmas glabātāju, joprojām ir miglā tīti. Kādam mūza ir pavisam reāla persona kā Klāra Vīka-Šūmane Robertam Šūmanim. Kādam tas ir apstākļu kopums kā Maijai Einfeldei, kas kompozīcijās ataino dzīves sarežģītību. Bet kādam – cita mākslinieka darbs kā komponistam Ērikam Ešenvaldam, kas īpaši šim notikumam radījis jaundarbu „Taureņi”, kuram iedvesmu guvis Imanta Ziedoņa citātā.


Koncertā muzicēs:

Anna Gāgane – klarnete

Anna kopš 2019. gada oktobra ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistara vietniece un darbojas kā mācībspēks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Anna Gāgane studē maģistrantūrā Bāzeles Mūzikas augstskolā Fransuā Bendas klarnetes spēles klasē. Pirms tam studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Vairāk lasi šeit: https://www.lnso.lv/anna-gagane  

Pēteris Trasuns – alts

Pēteris kopš 2018. gada ir LNSO altu grupas koncertmeistara vietnieks. Klavierkvarteta Quadra dalībnieks. 2018. gadā ieguvis JVLMA un LMT gada balvu jaunajam mūziķim. Vairāku kameransambļu konkursu laureāts Latvijā un Igaunijā. Absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu (2012) un JVLMA maģistrantūru (2018), kur mācījās Ināras Brīnumas klasē.

Linda Leine – klavieres

Linda ir latviešu jaunās paaudzes pianiste. Viņa ir Dārziņskolas absolvente un studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru nodaļā prof. Arņa Zandmaņa klasē. Tālāk jau meistarība spodrināta vairākās citās mācību iestādēs: Rostokas Mūzikas un teātra augstskolā, Lībekas mūzikas augstskolā, Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, dažādās meistarklasēs un kursos. Un arī specializācija it kā šaurāka, bet tiešām īpašāka – kameransambļa muzicēšana gan klavieru duetā (četrrocīgi un divām klavierēm)

 

IEEJA BEZ MAKSAS!Comments


bottom of page