top of page
Search

LATVIJAS RADIO BIGBENDS 3O. septembrī

Ogres Mūzikas un mākslas skola 30. oktobrī plkst. 18:30 atklāj pirmo šī mācību gada koncertsarunu ciklu “Muzikālās personības”. Šogad OMMS ciemosies Latvijas Radio Bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Bigbends spēlējis ar tādiem spožiem mūziķiem kā Džeimss Morisons, Šīmuss Bleiks, Rendijs Brekers, Kurts Rozenvinkels, Mariuss Nesets, Džodžo Maijers, Ričards Bona, Maikls Pipokinju, Rūtija Fostere, Diāna Šūra un daudziem citiem. Latvijas Radio Bigbends uzstājies prestižās koncertzālēs – Džona F. Kenedija Skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā, festivālā Jazz Baltica Vācijā. Katra bigbenda uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Šobrīd kolektīvs ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa.

Koncertsarunu cikls “Muzikālās personības” direktora Atvara Lakstīgalas pavadībā ir aizsācies 2017. gadā un ieguvis īpašu popularitāti un atsaucību ne tikai Ogres Mūzikas un mākslas skolā, bet arī visā novadā un pat ārpus tā. Koncertsarunu laikā pasākuma

apmeklētāji var satikt un caur stāstiem nedaudz iepazīt dažādas Latvijā un pasaulē

slavenas latviešu mūzikas zvaigznes- viņu pirmās muzikālās gaitas, pirmos veiksmes stāstus un pirmās neveiksmes. Līdz šim koncertsarunu cikla ietvaros ciemojušies tādi Latvijā un pasaulē atpazīstami latviešu mākslinieki kā Vestards Šimkus, Raimonds Pauls, Dita Krenberga, Rīgas Saksofonu kvartets, Latvijas Radio koris un Sigvards Kļava, Ksenija Sidorova, Raimonds Tiguls u.c.

Ieeja pasākumā: Bez maksas

Par Latvijas Radio bigbendu vairāk uzzini, dodoties uz bigbenda mājaslapu: http://radiobigband.lv/lv/par-mums/par-mums/

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fondsComments


bottom of page