top of page
Search

Liepājas Mežragu zelta skaņas

Pirmdien, 1.aprīlī, plkst. 18.30 Ogres Mūzikas skolā uzstāsies mežragu kvartets no Liepājas koncertā “Liepājas mežragu zelta skaņas”.

Liepājas Mežragu kvartetā, kas šobrīd ir vienīgais aktīvi muzicējošais profesionālais mežragu kvartets, muzicē Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – Ingus Novicāns, Mārcis Auziņš, Aivars Vadonis un Edgars Kalniņš.

Liepājā pēdējās desmitgadēs bijuši vairāki mēģinājumi izveidot stabilu mežragu kvartetu, bet pašreizējā kolektīva pirmsākumi meklējami pirms četriem gadiem. Un nu jau Liepājas mežragu kvartets ir uzstājies vairākos festivālos un koncertos – gan Latvijā, gan ārpus tās. Latvijā pirmās ziņas par mežragu kvartetiem parādās no 19. gadsimta otrās puses, kad brāļu Jurjānu kolektīvs apbraukāja dzimto zemi, ar mūziku iepazīstinot plašākas tautas masas.

Koncertā Ogres Mūzikas skolā Liepājas mežragu kvartets spēlēs gan īpaši šim instrumentam radītus baroka un klasicisma laika skaņdarbus, gan arī romantiķu J. Brāmsa un P. Čaikovska kompozīciju pārlikumus, gan arī 20.gadsimta komponistu darbus un aranžējumus. Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala savu pirmo muzikālo izglītību ieguva tieši mežraga spēlē: “Mežraga pasakaini skaistajam skanējumam nelīdzinās neviens cits instruments – tas var skanēt kā trausls dvēseles dziedājums un var pat būt kā majestātisks putns, kas vēro apkārtni no kādas kalna virsotnes.” Koncerta laikā būs arī dažādi pārsteigumi un varbūt pat pa kādam 1. aprīļa jokam!


bottom of page