top of page
Search

Mūzikas skolas pedagogi sniedz koncertus kaimiņvalstīs

Pagājušā nedēļa Ogres Mūzikas skolas arfas spēles pasniedzējai Ievai Šablovskai un direktoram Atvaram Lakstīgalam bijusi muzikāli krāšņa arī ārpus skolas dzīves. Ieva Šablovska sniegusi savu pirmo solokoncertu Tallinā, savukārt Atvars Lakstīgala kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas (JVLMA) simfonisko orķestri viesojies Viļņā.

31. oktobrī JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā devās uz festivālu Lietuvā - “Intermezzo”. Tas ir vērienīgs starptautisks klasiskās mūzikas notikums, kas mājvietu radis ļoti demokrātiskā vidē – Viļņas Garjūnu biznesa centrā jeb tirgū. “Esmu ļoti priecīgs, ka mūs jau otro reizi uzaicināja piedalīties šajā festivālā. Bija tiešām ļoti interesanti uzstāties šādā netipiskā vietā. Arī pārpildītā zāle liecināja, ka cilvēki ir ieinteresēti un koncertu tiešām izbauda. Paldies festivāla organizatoriem un Valsts kultūrkapitāla fondam par atbalstu un iespēju piedalīties,” gandarīts ir mūzikas skolas direktors.

Atvars Lakstīgala. Foto: Gintaras Stauce

Savukārt svētdienas vakarā Tallinā Kadriorgas pilī savu pirmo solokoncertu sniegusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfiste un Ogres Mūzikas skolas arfas spēles pasniedzēja Ieva Šablovska. “Zvanu ar piedāvājumu sniegt koncertu saņēmu tikai pirms divām nedēļām, tāpēc gatavošanās šim notikumam bija visai intensīva. Koncertprogrammu stundas garumā, manuprāt, izdevās piedāvāt ļoti kvalitatīvu un koncerts sanāca patiešām skaists. Milzīgs paldies manam vīram Ainaram Šablovskim – tieši pateicoties viņa atbalstam, viss izdevās kā iecerēts,” stāsta arfiste. “Ieva Šablovska ir skolotāja, no kuras būtu jāņem piemērs gan man pašam, gan arī pārējiem pedagogiem. Viņai piemīt viss nepieciešamais – gan augsta arfas spēles profesionalitāte, gan muzikalitāte un spēja aizraut, iedvesmot audzēkņus,” komentē direktors Atvars Lakstīgala. Jāpiebilst, ka Ogres Mūzikas skolā arfas klase atvērta tikai kopš pagājušā mācību gada un nu arī mūsu novada bērniem ir izdevība apgūt šī instrumenta spēli, kas līdz šim ir bijusi iespējama tikai Rīgas mūzikas izglītības iestādēs. Arī Ievas Šablovskas arfas spēles audzēkņi jau ir priecējuši klausītājus, uzstājoties koncertos, kā arī ar panākumiem piedalās dažādos konkursos.

Ieva Šablovska. Publicitātes foto.

Kadriorgas pils ir viena no pazīstamākajām un skaistākajām vēsturiskajām koncertzālēm Igaunijā, kas piedāvā neaizmirstamu mūzikas pieredzi jau daudzu gadu desmitu garumā. Mūzikas atskaņošanas tradīcijas baroka pilī aizsākās jau 18. gadsimtā un pilī ar koncertiem viesojušies daudzi starptautiski mākslinieki un ansambļi. Koncerti tur notiek teju katru nedēļas nogali un Ogres Mūzikas skolas pasniedzēja Ieva Šablovska uzsver, ka šī vieta ir tiešām skaista un piemērota klasiskajai un kamermūzikai. “Ja rodas izdevība, noteikti aizbrauciet,” par pasākumiem Kadriorgas pilī piebilst Ieva.


bottom of page