top of page
Search

Ogres Mūzikas skolā viesosies DITA KRENBERGA


Jau pavisam drīz – pirmdien, 26. martā Ogres Mūzikas skolā, koncertsarunu cikla “Muzikālās personības” ietvaros pie mums viesosies izcilā flautiste DITA KRENBERGA. Daudziem mūsu klausītājiem un mūzikas draugiem atmiņā ir palicis šī cikla pirmais koncerts 12. februārī, kad Ogres Mūzikas skolā viesojās pianists Vestards Šimkus. Koncertsaruna ar Ditu Krenbergu būs kā otrais pasākums direktora Atvara Lakstīgalas aizsāktajam ciklam. Tāpēc aicinām visus klātienē redzēt un dzirdēt izcilo flautisti, kura ne tikai muzicēs, bet arī izstāstīs savu muzikālo dzīvesstāstu. Pasākumā tiks demonstrēti foto un video materiāli no mākslinieces personīgā arhīva.

Koncertā piedalīsies arī viens no pazīstamākajiem Latviešu pianistiem – Mūzikas akadēmijas docents Juris Žvikovs, kurš ar savu klavierspēli kuplinās Ditas priekšnesumu.

Dita Krenberga ir vairāku prestižu mūzikas konkursu laureāte: 11 gadu vecumā viņa ieguva Starptautiskā ierakstu konkursa Concertino Praha’80 laureātes un jaunākās dalībnieces titulu; 1982. gadā – 1. vietu Starprepublikāniskajā pūtēju konkursā Šauļos, Lietuvā; 1988. gadā – Grand Prix un Zelta medaļu 34. Marijas Kanalsas Starptautiskajā mūzikas konkursā Barselonā, Spānijā; 1991. gadā kļuva par Starptautiskā konkursa „Prāgas pavasaris” laureāti; 1992. gadā – par 48. CIEM konkursa diplomandi Ženēvā, Šveicē. Par izciliem sasniegumiem izpildītājmākslā Dita Krenberga saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 2000.

Mūziķe regulāri koncertē gan Latvijā, gan Eiropā, ASV un Kanādā. Viņa uzstājusies arī Austrālijā un Japānā. Kā soliste viņa spēlējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri „Rīgas Kamermūziķi” un citiem Latvijas kamerorķestriem, ar Maskavas filharmonisko orķestri un Jaunokamerorķestri, Londonas Mocarta orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, Zviedrijas kamerorķestri Musica Vitae un citiem. Arī dažādu kameransambļu sastāvā flautiste koncertējusi gan Latvijā, gan dažādos Eiropas festivālos.

2009. gada 11. novembrī Dita Krenberga saņēma valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni „Par spilgtu devumu mūzikā un nopelniem Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē”.

2016. gadā Dita Krenberga kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu ir ieskaņojusi Pētera Vaska flautas koncertu Vācu ierakstu kompānijas “Wergo” izdotajā CD.bottom of page