Search

Ogres Mūzikas skolā notiks dokumentālās filmas “Ukrainas frontē bez pārmaiņām” pirmizrāde

Svētdien, 16. februārī, plkst. 16.00 Ogres Mūzikas skolā notiks dokumentālās filmas “Ukrainas frontē bez pārmaiņām” pirmizrāde, kuru aicināti apmeklēt Ogres iedzīvotāji un ikviens interesents.

Ekrānšāviņš no filmas

““Ukrainas frontē bez pārmaiņām” ir dokumentāla filma par situāciju Ukrainas austrumos, Doņeckas apkaimē. Tā ietver personiskus un traģiskus pēckara stāstus, kas atstājuši dziļu ietekmi uz cilvēku likteņiem un vēsta par Latvijas palīdzību kara postītajai Austrumukrainai caur Nacionālo bruņoto spēku virskapelāna Elmāra Pļaviņa skatījumu,” stāsta filmas režisors S. Semjonovs.

“Var teikt, ka es savā ziņā veidoju tiltus – starp Latviju un Ukrainu, starp šejienes pašvaldībām un Ukrainas vietvarām. Ar šo humāno palīdzību, ko savākt palīdzējuši Latvijas iedzīvotāji, ar Ukrainas vienību un komandieru apciemošanu, reizēm ar konkrētām lietām, ko mēģinām sagādāt ukraiņiem – cilvēki redz mūsu patieso attieksmi un rūpes,” atzīst Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns E. Pļaviņš.

Filma iepazīstina ar Nacionālo bruņoto spēku virskapelāna misiju, regulāri dodoties uz Ukrainu, lai Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem nogādātu humāno palīdzību, sniegtu garīgu atbalstu un pleca sajūtu.

Tāpat filma stāsta par Ogri un citām Latvijas pašvaldībām, kas veido sadarbību un atbalsta ukraiņus frontes tuvumā esošajās teritorijās, arī uzņemot ukraiņu bērnus un ievainotos karavīrus Latvijā.

Filma tapusi ar Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas, Latvijas vēstniecības Ukrainā, Ogres novada pašvaldības un Saldus novada pašvaldības atbalstu.

Ieeja uz filmas seansu 16. februārī Ogres Mūzikas skolā – bez maksas.

18. februārī plkst. 22.05 dokumentālā filma “Ukrainas frontē bez pārmaiņām” būs skatāma Latvijas Televīzijas 1. kanālā, un vēlāk to plānots demonstrēt arī vairākās pilsētās Ukrainā.

Rekvizīti

Maksātājs: Ogres Novada pašvaldība
Adrese: Brīvības 33, Ogre LV-5001


Reģistrācijas Nr. LV 90000024455
 

Valsts kase TRELLV22
Konta Nr. LV25TREL9800890740210

 

Saņēmējs: Ogres Mūzikas un mākslas skola
Brīvības iela 50, Ogre LV-5001

Mūsu draugi un atbalstītāji

Dežurants: +371 65045374
Dežurants GSM: +371 28630126

epasts: omms@ogresnovads.lv

Apciemojiet mūs arī

  • Facebook Social Icon

OMMS © 2018