top of page
Search

Ogres Mūzikas skolā uzstāsies jaunā un talantīgā vijolniece Viktorija Tarnavska

Ogres Mūzikas skola sadarbībā ar Salaspils Mūzikas un mākslas skolu piedāvā vijolnieces, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas 8.klases audzēknes Viktorijas Tarnavskas solokoncertu, kurā viņas partneris pie klavierēm būs pianists, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 1. kursa audzēknis Aleksandrs Komka. Koncerts notiks Ogres Mūzikas skolā 18.februārī 18.00 un to bez maksas ir iespēja apmeklēt ikvienam interesentam.

Viktorija Tarnavska mācās pie vijoles klases pedagoga Kristīnes Matules, kura savulaik absolvējusi Ogres Mūzikas skolu. Viktorija jau no 2. klases regulāri ir piedalījusies savas skolas, pilsētas, Latvijas un starptautiska mēroga koncertos un konkursos. 7 gadu laikā Viktorija ir guvusi 40 konkursu atzinības un godalgas, tai skaitā 1. vietas- konkursā “Talants Latvijai”, 5. un 6. Augusta Dombrovska konkursā, Kārļa Ferdinanda Amendas Starptautiskajā mūzikas skolu stīgu instrumentu individuālo izpildītāju un ansambļu konkursā Talsos, VIII Starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā “Mūzikas skaņas” Viļņā, kā arī daudzos citos. 2018. gada vasarā piedalījusies projekta “Dzimuši Latvijā” koncertos Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra 1.vijoļu grupā. Viktorija labprāt muzicē arī dažādos ansambļu sastāvos – duetā, trio, vijolnieku ansamblī.

Aleksandrs Komka 2019. gada pavasarī absolvēja Salaspils Mūzikas un mākslas skolu, kurā mācījās pie klavierspēles pedagoga Natālijas Karpovas. Šobrīd turpina mācības Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā pie pedagoga Guntas Božas, savukārt koncertmeistara prasmes slīpē pedagoga Sanitas Glazenburgas vadībā. Aleksandrs Komka ir viens no spilgtākajiem topošās jauno pianistu paaudzes pārstāvjiem. To atzinušas gan valsts, gan starptautiska mēroga žūrijas, piešķirot viņam 1.vietas gan V Starptautiskajā Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā Siguldas „Baltajā flīģelī”, gan Rīgas Latviešu biedrības namā konkursā „Talants Latvijai”, gan IX Starptautiskajā Alfrēda Kalniņa pianistu konkursā Cēsu koncertzālē un Teodora Reitera fonda rīkotajā konkursā. Pašlaik Aleksandram ir 16 gadu, un puisis var lepoties, ka ar vācu mecenātu fonda VIVAT FUTURE atbalstu ir iegādājies sev jaunu personīgo instrumentu.

Viktorija un Aleksandrs kopā muzicē kopš 2016.gada, kad jaunie, talantīgie mūziķi ieguva savu pirmo kopīgo balvu - 1.pakāpes diplomu mazo kameransambļu konkursā Nīcā. Kopš tā laika viņi bieži muzicē kopā un ir piedalījušies daudzos koncertos un konkursos. Kopīgi ir gūtas godalgotas vietas VII Starptautiskajā Kameransambļu konkursā “Nova Musica” un III Starptautiskajā Jauno koncertmeistaru konkursā Daugavpilī, Kārļa Ferdinanda Amendas Starptautiskajā ansambļu konkursā Talsos, V un VI Starptautiskajā instrumentālo kameransambļu konkursā Liepājā, II Jauno mūziķu un mākslinieku konkursā ”Mākslu duets” Carnikavā (Grand Prix). Ansambļa spilgto izpildījumu ir novērtējusi arī kaimiņu zemes Lietuvas muzikālā sabiedrība, un pēc spožas uzstāšanās projekta “No sirds uz sirdi” ietvaros jauno mūziķu duets tika uzaicināts piedalīties Ziemassvētku labdarības koncertā Lietuvas prezidenta pilī 2019.gada decembrī.

bottom of page