top of page
Search

Ogres Mūzikas skolas pūtēji gūst panākumus starptautiskā konkursā

Februāra beigās Mārupes Mūzikas un mākslas skolā norisinās 1. Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss “Wind Stars 2020”, kurā piedalījās arī desmit Ogres Mūzikas skolas audzēkņi. Kaut arī konkursā konkurence bija milzīga, visi Ogres Mūzikas skolas audzēkņi mājup atgriezās ar godalgotām vietām.


Uz Mārupi bija sabraukuši aptuveni 700 dalībnieki no 12 dažādām valstīm, tāpēc jo īpašs ir ogrēniešu prieks, uzzinot, ka šādā starptautiskā konkurencē savās vecuma grupās ir iegūtas pat divas pirmās vietas: Gustavs Zariņš (pedagogs Maigonis Makars, koncertmeistare Agita Lagzdiņa) uzvarēja Mūzikas skolu 2.-4.klašu koka pūšamo instrumentu grupā, savukārt Marats Zils (pedagogs Dimitrijs Grozovs, koncertmeistare Sarmīte Reneslāce) pirmo vietu ieguva Mūzikas skolu 1.klašu grupā. “Mēs tiešām strādājām ļoti cītīgi, lai sagatavotos šim konkursam – vairāk kā divus mēnešus, vairākas reizes nedēļā,” stāsta Ogres Mūzikas skolas Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas vadītāja Ieva Lejniece. “Papildus šie audzēkņi pirms konkursa piedalījās arī vairākos nelielos koncertos, kuros nostiprināja savas prasmes un ieguva par sevi pārliecību. Tā kā konkursā Wind Stars konkurence bija tiešām liela, tad mums ir milzīgs prieks, ka ogrēnieši izrādījušies prasmīgāki pat par daudziem ārzemniekiem no prestižām skolām. Jāuzliela arī visu pedagogu un audzēkņu vecāku ieguldījums – rezultāts ir mūsu visu kopīgais nopelns,” atzīst Ieva Lejniece.Ogres Mūzikas skola tika arī pie vairākiem otrās vietas ieguvējiem: 2-4.klašu koka pūšamo instrumentu grupā otrā vieta Anetei Ģinei (pedagogs Ieva Lejniece, koncertmeistare Inga Strazdiņa), otrā vieta Emīlam Feceram (pedagogs Andris Grizāns, koncertmeistare Inga Strazdiņa), Esterei Teibai (pedagogs Margarita Sarkisjana, koncertmeistare Marika Austruma), 5.-7.klašu koka pūšamo instrumentu grupā 2.vieta Sabīnei Racinai (pedagogs Ieva Lejniece, koncertmeistare Inga Strazdiņa), kā arī Robertam Puzirevskim (pedagogs Andris Grizāns, koncertmeistare Inga Strazdiņa). Trešā vieta 1.klašu grupā Agatei Mjagkovai (pedagogs Margarita Sarkisjana, koncertmeistare Marika Austruma). Ir arī divas ceturtās vietas Mūzikas skolu 2.-4.klašu metāla pūšamo instrumentu grupā: Danielam Sproģim un Alfrēdam Drullem (abiem pedagogs Kārlis Žols un koncertmeistare Sarmīte Reneslāce).


Mārupē pirmo vietu ieguvušais Ogres Mūzikas skolas 3.Saksafona spēles klases audzēknis Gustavs Zariņš (skolotājs Maigonis Makars, koncertmeistare Agita Lagzdiņa) 1.martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā tika godināts arī par citu šī gada sākumā iegūtu panākumu. Viņš guva Atzinību Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai veltītajā 25. Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā. Tajā piedalījās 186 mūziķi no 51 mūzikas skolas un visi tika vērtēti vienā grupā, turklāt konkursā startēt bija tehniski sarežģītāk – papildus vienam skaņdarbam pēc izvēles bija jāatskaņo arī kāds obligātais Ludviga van Bēthovena skaņdarbs. Gustava Zariņa iegūtā Atzinība šajā konkursā arī ir liels panākums Ogres Mūzikas skolai.

bottom of page