top of page
Search

Sveicam audzēkņus ar panākumiem

Ogres Mūzikas skolas audzēkņiem februāra beigas bija darbīgas un panākumiem bagātas – mazie pianisti piedalījās starptautiskā konkursā, kas norisinājās Jēkabpilī, savukārt nedēļas nogalē izbraukumā devās gan mūzikas skolas pūtēju orķestris “Melodija”, gan arī simfoniskais orķestris.

Ogres Mūzikas skolas pianistiem brauciens uz konkursu Jēkabpilī izvērtās tiešām veiksmīgs - Arvīda Žilinska Starptautiskajā jauno pianistu konkursā 21.februārī Mārtiņš Komuls (ped. Natālija Petrova) ieguva 3.vietu A grupā, savukārt Elīza Elizabete Kozlovska (ped. Irēna Ignatāne) tikusi pie Atzinības raksta par veiksmīgu sniegumu. Ļoti priecīga ir Mārtiņa Komula pedagoģe Natālija Petrova, jo šis bijis viņas audzēkņa pirmais lielais konkurss, kam abi cītīgi gatavojušies vairākus mēnešus. Kopumā A.Žilinska Starptautiskajā jauno pianistu konkursā startēja 46 audzēkņi no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī ārvalstīm - Polijas, Igaunijas un Lietuvas.


Saspringta, taču priecīga nedēļas nogale bija tiem Ogres Mūzikas skolas audzēkņiem, kuri spēlē pūtēju orķestrī vai mūzikas skolas simfoniskajā orķestrī – abi kolektīvi sestdienas rītā kāpa autobusos, lai brauktu uzstāties Ērgļos un Madonā. Madonas pilsētas Kultūras namā notika 20. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls, kurā viesi bija arī Ogres Mūzikas skolas Simfoniskā orķestra dalībnieki ar diriģentu Valdi Butānu.


22. februāra vakars visai skaļš izvērtās Ērgļu Saieta namā, kur norisinājās koncerts “Svētki ar orķestri”. Uz to sabraukuši bija trīs orķestri, tai skaitā Ogres Mūzikas skolas Pūtēju orķestris, kura diriģents ir mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala: “Man ir tiešām liels prieks, ka pagājušā sestdiena izvērtās par brīnišķīgu saliedēšanās pasākumu mūzikas skolas audzēkņiem. Ir svarīgi apzināties to kopības sajūtu, ka esam ne tikai draudzīgs kolektīvs, bet arī komanda, uz kuru var paļauties. Tā kā Ogres Mūzikas skolas orķestris “Melodija” būs vienīgais pūtēju orķestris, kas pārstāvēs Ogres novadu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, tad ikkatrs šāds sniegtais koncerts ir laba pieredze un “treniņš” pirms Dziesmu svētkiem.”

Koncertā Ērgļos piedalījās arī pūtēju orķestris “Bauska” (diriģentes L. Erta, A. Dāve) un vietējais Ērgļu Mūzikas skolas Pūtēju orķestris (diriģents P. Leiboms).


25. februārī Ogres novada Kultūras centrā norisinājās starpnovadu vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2020”, kurā lieliski veicās kora klases dziedātājām. Ogres Mūzikas skolas meiteņu trio Tīna Kitija Ertmane, Signe Ziedone un Evelīna Dreimane (skolotāja Gunita Bičule, koncertmeistare Gunta Trasune) ieguva I pakāpi, kā arī tika izvirzītas uz ll kārtu 10. martā Cēsīs.bottom of page