top of page

Hello

Par godu Ogres novadnieka, ainavu gleznotāja Vilhelma Kārļa Purvīša jubilejas gadam, godinot mākslinieku viņa 150 gadu jubilejā, Ogres Mūzikas un mākslas skola izsludināja jauno mākslinieku konkursu “Ar Purvīša acīm”. Konkursa mērķis bija aktualizēt V. Purvīša lomu Latvijas tēlotājmākslas vēsturē un attīstībā, kā arī rosināt interesi par mākslinieka radošo mantojumu. Dalībnieku uzdevums bija izvēlēties kādu Purvīša reprodukciju, iedziļināties tajā un radīt savu radošu interpretāciju.

Konkursā kopumā piedalījās 312 dalībnieki no 43 Latvijas Mākslas skolām.

KONKURSS "Ar Purvīša acīm"

Atskats uz apbalvošanas pasākumu

29. septembrī uz konkursa apbalvošanas pasākumu OMMS Mākslas jomas Izstāžu zālē pulcējās daudz viesu no Latvijas mākslas skolām - godalgoto vietu un atzinību ieguvušie audzēkņi, skolotāji un vecāki, lai kopā nosvinētu veiksmīgo rezultātu.

Konkursu vērtēja žūrija - Suntažu Mākslas studijas un OMMS gleznošanas un veidošanas metodiskās komisijas vadītāja Māra Mārtiņjāne-Kaše, scenogrāfe, izstāžu dekorātore/noformētāja un PIKC Ogres tehnikuma Mākslas un dizaina nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Kristīne Bicāne, un OMMS direktora vietniece Mākslas jomā, Purvīša gleznošanas plenēru un Ķeguma Mākslas studijas vadītāja Ieva Lāce, kā arī Ogres Vēstures un mākslas muzeja mākslinieks Māris Ruskulis. Žūrijai konkursu vērtēt nepavisam nebija viegli, jo darbi bija daudz un ar augstu māksliniecisko kvalitāti, tādejādi godalgotās vietas ieguva vairāki dalībnieki - diplomu par pirmo vietu visās trīs vecuma grupās kopā ieguva 6 audzēkņi, bet diplomu par otro un trešo vietu dalīja 16 jaunie mākslinieki. Sevišķi jāizceļ Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Valdis Birzāks, kurš ieguva žūrijas visaugstāk novērtēto apbalvojumu GRAND PRIX par darbu “Pavasaris laukos”. Ogres Vēstures un mākslas muzeja mākslinieks M. Ruskulis darbu vērtēšanas procesā no darbiem izvēlējās divus favorītus, un muzeja specbalvas ieguva Vangažu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Ramona Balaņenko ar darbu “Ziema” un Jūrmalas mākslas skolas audzēknes Martas Babuškinas darbs “Pavasara virpulis”. Ogres novada Kultūras centra specbalvu ieguva Vangažu Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Enijas Brizgas darbs “Kūstošais sniegs”.

Laureāti

Konkursa nolikums

Laureātu saraksts

bottom of page