top of page
international literacy day (3).jpg

OMMS 2022. gada novembrī turpināja konkursu ciklu MEISTARI UN MĀCEKĻI, ko veiksmīgi iesākām ar jauno mākslinieku konkursu "Ar Purvīša acīm".

Esam ieplānojuši vairākas tēmas, kas veltītas mākslas meistarības apguves klasiskajiem pamatiem. Katrs konkurss tiek veltīts kāda izcila latviešu mākslinieka radošajam mantojumam, ar mērķi to atdzīvināt mūsdienu apmācības procesā. 

2022. gadā 140 gadu apritēja Indriķim Zeberiņam (1882-1969) – grafiķim, grāmatu ilustratoram, gleznotājam. Veidojis arī grāmatzīmes, etiķetes, fabrikas zīmes. Gleznojis ainavas, tajās bieži iekļaujot stafāžu, portretus, kā arī altārgleznas.

REZULTĀTI

GRAND PRIX- Sandis Endijs Dimitrijevs (Viļānu Mūzikas un mākslas skola, ped. Maija Podnieka, 3. vecuma grupa)

1. vieta- Amanda Rozniece (Smiltenes Mākslas skola, ped. Džinita Jurkovska, 1. vecuma grupa)

1. vieta- Paula Petrēvica (Aizputes Mākslas skola, ped. Ance Ausmane, 2. vecuma grupa)

1. vieta- Keita Matskina (Ogres Mūzikas un mākslas skola, ped. Liena Valeskalne, 3. vecuma grupa)

2. vieta- Gustavs Jegorovs (Baldones Mākslas skola, ped. Ieva Muzikante, 1. vecuma grupa)

2. vieta- Jana Ozola (Smiltenes Mākslas skola, Džinita Jurkovska, 1. vecuma grupa)

2. vieta- Maksims Ivanovs (Špoģu Mūzikas un mākslas skola, ped. Vita Kāpostiņa-Tuče, 2. vecuma grupa)

2. vieta- Madara Ķerve (Ogres Mūzikas un mākslas skola, Inese Kleine-Pētersone, 2. vecuma grupa)

2. vieta- Digna Valtere (Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola, ped. Ēriks Valpēters, 3. vecuma grupa)

2. vieta- Beatrise Leja (Ogres Mūzikas un mākslas skola, ped. Liena Valeskalne, 3. vecuma grupa)

3. vieta- Marija Šabanova (Viļānu Mūzikas un mākslas skola, ped. Maija Podnieka, 1. vecuma grupa)

3. vieta- Šarlote Lapāne (Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola, Svēte, ped. Krista Levica, 2. vecuma grupa)

3. vieta- Ketija Lāsma Vetriņa (Aizkraukles Mākslas skola, ped. Armands Kanaviņš, 3. vecuma grupa)

Žūrijas locekles Agijas Stakas simpātiju balva- Amanda Rozniece (Smiltenes Mākslas skola, ped. Džinita Jurkovska, 1. vecuma grupa)

Žūrijas locekles Ievas Helmūtes simpātiju balva- Kristers Zemturs (Aizputes Mākslas skola, ped. Inga Eidiņa, 2. vecuma grupa)

Žūrijas locekles Agijas Stakas simpātiju balva- Šarlote Lapāne (Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola, Svēte, ped. Krista Levica, 2. vecuma grupa)

Žūrijas locekles Agijas Stakas simpātiju balva- Sandis Endijs Dimitrijevs (Viļānu Mūzikas un māksla skola, ped. Maija Podnieka, 3. vecuma grupa)

60F8E1A5-325C-4F71-9B20-D15F4E7359D3 (1).jpeg

APBALVOŠANAS PASĀKUMS

Ogres Mūzikas un mākslas skola oktobra otrajā nedēļā aizvadīja jauno mākslinieku konkursa “Ilustrējam kopā ar Zeberiņu” laureātu apbalvošanas pasākumu. 

10. septembrī uz konkursa apbalvošanas pasākumu OMMS Mākslas jomas Izstāžu zālē pulcējās daudz viesu no Latvijas Mākslas skolām - godalgoto vietu un žūrijas simpātijas balvas ieguvušie audzēkņi, skolotāji un vecāki, lai kopā nosvinētu veiksmīgo rezultātu. OMMS rīkotajā konkursā piedalījās 132 jaunie mākslinieki no 22 Latvijas Mākslas skolām. Konkursu vērtēja neatkarīga žūrija - Agija Staka (māksliniece, vairāk kā 200 grāmatu ilustratore), Ieva Helmūte (grafikas darbnīcas un mākslas studijas vadītāja, māksliniece) un Kristīne Bicāne (scenogrāfe, izstāžu dekoratore/noformētāja un PIKC Ogres tehnikuma Mākslas un dizaina nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja). Nonākt pie konkursa rezultātiem nebija viegli, jo pēc pirmās vērtēšanas kārtas žūrijas viedoklis bija stipri atšķirīgs. Rezultātā konkursa vērtēšana norisinājās trīs kārtās, pēc kurām tika noskaidroti laureāti. Grūtības vērtēšanā sagādāja katra darba interesantais un savdabīgais grafiskais risinājums kopā ar aprakstu, kas, nenoliedzami, visiem dalībniekiem bija ļoti pārdomāts.
Lai izteiktu atzinību par sirsnīgi veikto darbu un motivētu audzēkņus arī turpmāk piedalīties konkursos, nolēmām visiem jaunajiem māksliniekiem piešķirt atzinību par veiksmīgu piedalīšanos. Konkursā godalgotās vietas ieguva vairāki dalībnieki - diplomu par pirmo vietu visās trīs vecuma grupās ieguva 3 audzēkņi, bet diplomu par otro un trešo vietu dalīja 9 jaunie mākslinieki. Sevišķi jāizceļ Viļānu Mākslas skolas audzēknis Sandis Endijs Dimitrijevs, kurš ieguva žūrijas visaugstāk novērtēto apbalvojumu GRAND PRIX par darbu “Bišu dziesma”. 
Māksliniece Agija Staka darbu vērtēšanas procesā no darbiem izvēlējās trīs favorītus, līdz ar to A. Stakas simpātijas balvu ieguva Smiltenes Mākslas skolas audzēkne Amanda Rozniece ar darbu “Mostas pavasaris”, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas Svētes punkta audzēkne Šarlote Lapāne ar darbu “Pilsēta” un Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņa Sanda Endija Dimitrijeva darbs “Bišu dziesma”. Mākslinieces Ievas Helmūtes simpātijas balvu ieguva Aizputes Mākslas skolas audzēknis Kristers Zemturs un viņa darbs “Gudrais ezis”.

Paula Petrevica_edited.jpg

GALERIJA

Kontaktinformācija

Ilze Kaņepe-Stepiņa, mob. tālr. 22009867, e-pasts: ilze.kanepestepina@ogresnovads.lv

Ieva Lāce, mob. tālr. 29203293, e-pasts: ieva.lace@ogresnovads.lv 

bottom of page