top of page

Stīgu- daudzstīgu instrumentu spēles nodaļa

Daudzstīgu instrumentu spēles nodaļā ir iespējams apgūt kokles spēli,arfas spēli un ģitāras spēli.

Kokle-instruments kuru spēlē tikai pie mums Latvijā. Laikam mainoties ir mainījusies arī mūsu kokle. No maza 9 stīgu strinkšķināmā instrumenta izaugusi par akadēmisku koncertkokli ar 33 stīgām, ar plašu repertuāra izvēli. Mūzikas jomā audzēkņiem ir iespējams apgūt tieši koncertkokli un ir iespējams kokli spēlēt  arī koklētāju ansamblī “Rota”.

Arfa ir lielākais un senākais stinkšķināmais mūzikas instruments. Koncertarfai ir 47 stīgas, kas ir speciāli iezīmētas dažādās krāsās, lai tik lielajā stīgu skaitā neapmaldītos. Arfa ir ļoti specifisks mūzikas instruments, tāpēc mēs esam ļoti priecīgi, ka Ogres Mūzikas un mākslas skolā to ir iespējams apgūt- spēlēt gan solo, gan arfu ansamblī. 

Ģitāra – klasiskā ģitāra ir ģitāru saimes loceklis, ko izmanto klasiskajā mūzikā un protams arī citos mūzikas stilos. Akustisks instruments ar neilona stīgām. Ar neilona stīgām klasiskā ģitāra iegūst arfai līdzīgu skanējumu. Mūzikas jomā ir iespējams apgūt tieši klasisko ģitāras spēli- spēlēt gan solo, gan muzicēt ģitāristu ansamblī.

NODAĻAS VADĪTĀJA: Dace Priedīte

muzskizlaidums23 (261 of 1612) (1).jpg
muzskizlaidums23 (375 of 1612).jpg
jpg-197 (1).jpg
jpg-71 (1).jpg
jpg-139 (1).jpg

Koklētāju ansamblis "Rota"

Vadītāja: Dace Priedīte

Koklētāju ansamblis "Rota” ir Ogres Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs, kas savos deviņos pastāvēšanas gados piedalījies Austrumlatvijas reģiona kokļu mūzikas pasākumos, viesojies TV raidījumā "Brīnumskapis”, godpilni pārstāvējis Ogres Mūzikas un mākslas skolu valsts svētku koncertos Ogres Kultūras centrā, kā arī piedalījies Latviešu Dziesmu un Deju svētkos. 

Iegūta 1. pakāpe XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koklētāju ansambļu skatē, kā arī gūti daudzi citi panākumi dažādos konkursos. 

bottom of page