top of page

Stīgu instrumentu nodaļa

Visa mūsu dzīve ir saistīta ar mūziku. Tā var būt dažādu žanru un veidu, klasiskā vai modernā. Mūsu nodaļa pārstāv klasisko mūziku, tomēr, sekojot līdzi laikam, skolēniem ir iespējams izpildīt ne tikai klasisko mūziku, bet arī populāru jaunākās paaudzes mūziķu darbus, lai katrs varētu sev atrast tuvāko.

 

Kopš skolas pirmsākumiem  no 1960 gadā šeit ir tikusi pārstāvēta stigu nodaļa-sākumā gan tikai ar vienu instrumentu - vijoli. 1966. gadā tai pievienojās čella klase, 1993. gadā radās iespēja apgūt ģitāras spēli, bet vēlāk tika atvērta arī kokles spēles klase. Ar 2018./19. mācību gadu skolā rodas iespēja pievienoties pašai jaunākajai programmai – arfas spēlei.

 

Stīgu nodaļā strādā pieredzējuši, gudri un talantīgi pedagogi: Laila Miglāne (nodaļas vadītāja un vijoļspēles skolotāja), Zita Krūmiņa (vijoļspēles skolotāja), Viktorija Ivanova (vijoļspēles skolotāja), Katrīna Eglona (vijoļspēles skolotāja), Valdis Koroševskis (ģitāras spēles skolotājs), Dace Bleikša (kokles spēles skolotāja), Dace Cerbule (kokles spēles skolotāja), Justīne Baulina (čella spēles skolotāja), Elīze Šēra (čella spēles skolotāja).

Ogres mūzikas skolā un tās filiālēs strādājuši vijoļspēles pedagogi: Ieva Gordone, Varērija Ļisina, Ilona Dmitrovska, Lilita Ronka, Alīna Kovaļova, Jānis Cērps, Baiba Šteina, Jānis Atslēga, Līga Miezīte, Sandra Štrausa, Edīte Markova, kā arī skolas absolventes Kristīne Feņuka un Oksana Šeina; ģitāras spēles pedagogi Valērijs Cīrulis un Andris Barons; čella spēles pedagogi: Gerda Zemīte, Jānis Sproģis, Egīna Švarca, Dzidra Lizete Zemberga, Irēna Šponberga un Nils Goiževskis.

Stīgu instrumentu nodaļu ir absolvējuši vairāk kā 200 audzēkņi. Daudzi no viņiem turpinājuši muzikālo izglītību un tagad muzicē Latvijā un ārpus tās. Piemēram, mūziķa gaitas Ogrē iesākusi Diāna Ozoliņa – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare, kā arī šī orķestra alta grupas koncertmeistare, pedagoģe Ināra Brīnuma (bij. Circene). Absolventu vidū ir gan Nelli Kovaļova – simfoniskā orķestra vijolniece Amerikā, gan muzikoloģe Inga Žilinska, gan vijolnieki Uģis Pētersons un Līga Jeleviča (bij. Ameļko) un Līgatnes mūzikas skolas vijoļspēles skolotāja Ingrīda Zumberga (bij. Mizovska), kā arī Pēteris Trasuns, kurš šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā Simfoniskajā orķestrī, Kristīne Matule, kura strādā Salaspils mūzikas skolā, u.c.

Stīgu instrumentu nodaļas audzēkņi ar labiem panākumiem piedalās valsts konkursos, uzstājas koncertos gan kā solisti, gan ansambļu un kamerorķestra sastāvā skolā un ārpus tās – bērnudārzos, skolās, bērnu namos, kultūras namos un dievnamos. Aktīvi koncertdzīvē iesaistās nodaļas pedagogi, veidojot individuālas koncertprogrammas un individuālus priekšnesumus, muzicējot ansambļu un orķestru sastāvā Latvijā un ārzemēs.

Kopš 1993.gada darbojas Ogres mūzikas skolas kamerorķestris, kurā spēlē ne tikai pedagogi, bet arī esošie un bijušie audzēkņi. Kolektīva dibinātājs ir tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Guntis Pļavnieks. Kā otrais diriģents darbojies vijolnieks un vijoļbūves meistars Jānis Atslēga. Pašlaik kolektīva vadītājs ir Latvijā un ārzemēs labi zināmais diriģents Valdis Butāns. Kolektīva mākslinieciskā darbība ir virzīta uz kamermūzikas popularizēšanu, kā arī uz sadarbību ar koru kolektīviem un ar citiem orķestriem Latvijā un ārzemēs.

Lai atskan,lai sabirst notis kā sapņi,

ar gaismu,ar zelta puskrēsliņu,

lai ļaužu sirdis šurpu tiecas

pār raizēm,pār likstām

uz bezgalību.

 

Mūzikas valoda līgani daiļā

uzrunā mūs un nepalaiž vaļā.

Lai runā, lai kliedz

caur miglas tvaikiem,

lai...esam tajā

uz visiem laikiem​.

 

Gaidīsim Jūs mūsu nodaļā. Uz drīzu tikšanos!

 

Ar cieņu,

 

Stīgu nodaļas vadītāja Laila Miglāne

bottom of page