top of page
Search

“Apģērbs ir vēstījums”

No 4.03-15.03. pie mums OMMS mākslas jomas izstāžu zālē, Brīvības ielā 11, apskatāma īpaša izstāde!


Izstādē eksponēti labākie Latvijas mākslas skolu audzēkņu projekti no 100 Latvijas mākslas skolām, risinot radošu uzdevumu par tēmu “Apģērbs ir vēstījums”. Jauno modes mākslinieku darbi tapuši Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā Valsts konkursa ietvaros. Jau tradicionāli Valsts konkurss audzēkņus mudina padziļināti pētīt un strādā ar kādu izvēlētu mākslas vai dizaina tēmu, tādējādi gūstot priekšstatu par dažādām mākslas jomām un profesijām. Izstādē apskatāmie darbi ir tikai neliela daļa no Latvijas mākslas skolās tapušajiem radošajiem darbiem.


Konkursa dalībnieki ir profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 2.-7. klases audzēkņi vecumā no  8 līdz 16 gadiem.


Ikvienu konkursa darbu vērtēja nozares profesionāļi – modes dizaineri Laima Jurča (zīmols LAIMA JURČA), Indra Komarova (zīmols TALANTED), Artis Štamgūts (STATUS BY SHTAMGUTS), kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne, Māra Binde (Latvijas Mākslas akadēmija) un radošais duets MAREUNROL’S. Vērtējuma kritēriji bija tērpu kolekcijas konceptuālā un mākslinieciskā iecere, izpildījums materiālā, radošā darba ieceres un gala rezultāta atspoguļojums vizītkartē, planšetē vai filmā.

 

Kristīne Jurjāne, žūrijas pārstāve: “Vērtējot konkursa bērnu darbus, skaidri iezīmējas tās pašas tēmas, kas uztrauc progresīvi noskaņoto sabiedrības daļu kopumā – ekoloģija, klimata pārmaiņas, vardarbība, atkarības, attiecības, ģimene, mājas kā dzīves stabils pamats – tas dod cerību nākotnē piedzīvot izglītotu, kritiski domājošu un empātisku jauno paaudzi. Iepriecina aizrautība ar kādu strādā mākslas skolu skolotāji un viņu audzēkņi.”

 

2023. gada 9.-10. martā koncertzālē “Lielais dzintars” norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas audzēkņu Valsts konkursa labāko darbu “Apģērbs ir vēstījums” modes skate, savukārt izstāde bija aplūkojama MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā”.Comments


bottom of page